Blogy na Travellerspoint

Máme to za pár

Sbaleno, naplánováno, pojištěno...

overcast 8 °C

Do odletu zbývá něco přes jeden den, ovšem posledních několik dní by vydalo na měsíc. Kromě klasického předodjezdového stresu v práci, kdy je třeba rozdat úkoly, zabezpečit klienty, dodělat resty a okecat zbytek se prakticky každý den snažíme dopilovat propriety na cestu.
Díky Radce jsme vybaveni celou řadou nezbytností, které nám snad jednou zachrání život nebo přinejmenším zpříjemní pobyt u Inků. Oblečení jsme postupně zredukovali každý na takový malý úhledný balíček, minimum zbytečných hadrů. Většinou se jedná o prádlo funkční a určené do extrémních situací - tedy od Moiry přes Polartec po Goretex. Co bysme bez tý civilizace asi měli s sebou? Díky vychytaným materiálům to zatím vypadá na cca 13 kg krosny (ty samotné váží 2.2kg), spacák 750g (péřák), karimatka 900g (samonafukovací zmenšená), sandále, deka, nějaká ta osobní hygiena, lékárna, hrnečky (titanové, opět odlehčené), oblečení v úhrnu asi 5kg (včetně náhradních kalhot, ponča, flísky a triček). K tomu samozřejmě nezbytné technické vybavení - foťáky, baterky, karty a dobíječka. Vše se to kupodivu vejde do jedné krosny včetně malého daypcku. Nejdražší věci nabíráme do příručního zavazadla, kdyby náhodou došlo ke ztrátě či zpoždění krosen, abysme měli to nejdůležitější u sebe (spacák, karimatka, flíska a bunda). Ale snad to nebude třeba.
Vezeme s sebou také nějaké trvanlivé pochoutky (čokolády, ořechy, sušené ovoce a nějaké klobásky), protože nás v Caracasu čeká 14 na letišti, abysme měli co ukusovat.
IMG_9316.jpg
Krosny budou zabaleny v pytlích na brambory a Radka ještě nechala ušít obaly na krosny, ty pak eventuelně použijeme jako prostěradlo, deku na pláž, místa na přebalení krosny a podobně.
Suma sumárum tedy krámů až hrůza a to jsme ještě řadu věcí do krosen prostě nenarvali. Doufám, že nám nebude nic chybět ale také, že nám nebude nic přibývat Problém chladnějších míst budeme řešit vrstvama a postupně se z krosny oblečení narve na nás.
IMG_9317.jpg
Počasí by ovšem mělo být na pobřeží kolem 25 stupňů Celsia, což by znamenalo spíše kraťasy a trička. do hor na Cusco a podobně holt navrstvíme vše co bude k obléknutí a budee se hýbat. I tak by nemělo být méně než řádově 10 stupňů.
Před cestou jsme se také samozřejmě pojistili, Generali přes top-pojisteni.cz, jen doufám, že jsou pojistky platné. Cenový rozdíl oprot další nejlevnější nabídce byl asi 50%, ovšem jsou nabízeny i pojistky za několikanásobné ceny. Pevně věříme, že nebudeme muset ověřovat výše pojistek v praxi a že se jedná jen o akt pro dobrý pocit. Nicméně máme pojištěno vše, co se na cesty pojistit dá.
Finančně odhadujeme náklady na cca 1000 USD na osobu, dostali jsme právě nějaké návrhy na výlet v Brazílii do Ria, což ale bude kolem 120 USD na osobu, tak nevím, zda zásoby doláčků vystačí :).
A aby to nebylo úplně sranda, tak jsem dnes zjistil, že na naší letence je v rezervaci dvojí návrat - v září objednaný let byl někdy v prosinci zrušen a byli jsme posunuti na o den dřívější let. Ale teď je v e-tiketu jak nový let, tak ten původní a v letecké společnosti se tomu diví. uvidíme, zítra budu řešit c s tím, každopádně se to týká cesty zpět, tak je dost času an řešení.
Tím pro dnešek asi se zprávami o cestě končím, zítra mě čeká ještě rozhovor s kolegy, kteří Peru absolvovali před nedávnem, tak čekám na žhavé tipy a doporučení na cestu.

V průběhu cesty se pak budeme snažit přispívat do blogu alespoň telegraficky (rozuměj přes sms - tedy max 80 znaků po odečtení režie na autorizaci zprávy). Ale alespoň bude všem těm, kteří nás budou na cstách sledovat zřejmé, kde jsme a že jsme. Tak tedy držte nám palce, za 42hodin žhavíme!

Napsal/a keson 12:22 Uloženo ve složce Czech Republic V kategorii preparation Komentáře (0)

Přípravy na cestu

Plány, blog, balení...

all seasons in one day -4 °C

Tak a je to tady! Právě čtete první zprávu na cestovatelském blogu pro cestu do Peru a Brazílie v roce 2009. Cesty se účastní kromě mé maličkosti Radka, Martina a Honza - jsme tedy čtyři a doufám, že se i po návratu počet účastníků nezmění.
Po měsících teoretického plánování nastává pomalu čas začít skutečně balit. I když Radka už prakticky vše co bylo možné koupila a objednala, až teprve tento víkend jsem sáhl po krosně, vyndal ze skříně oblečení, spacák, bundy a vše to narval do jednoho batohu. Povedlo se. První odhad je asi 13 kilo věcí, uvidíme, co v následujících dnech ještě na hromádku ke kreosně přibyde a co naopak krosnu opustí.
Máme pojištění, očkování, letenky, peníze a pasy. Zbytek tak nějak snad přijde automaticky.
Pokusil jsme se také vyrobit pro naši cestu blog na internetu, aby bylo možné pohodlně informovat rodinu a kamarády o naší cestě, aniž bych musel rozesílat desítky mejlů se zážitky z našich cest.

Plán naší cesty je dán letenkami:
Praha - Lisabon - Caracas - Lima - Sao Paulo - Lisabon - Praha.

Napsal/a keson 10:10 Uloženo ve složce Czech Republic V kategorii preparation Komentáře (1)

(Příspěvky 26 - 27 z 27) « Strana 1 2 3 4 5 [6]